Klasikinis masažas

MASAŽAS, MASAŽAS IR DAR KARTĄ MASAŽAS

Apie masažus jau yra begalės straipsnių prirašyta ir jų yra įvairių nuo erotinių, kosmetinių, limfodrenažinių iki gydomųjų, manualinės technikos. Visų jų poveikis yra skirtas žmogaus raumenų darbui pagerinti. Manau, kad visi jau žino, kad žmogus sudarytas iš daugelio dalių, tame tarpe iš kaulų, raumenų, odos. Jei žmogus susidėtų tik iš kaulų, jis negalėtų nei vaikščioti, nei sėdėti, tiesiog visi kauliukai išsilakstytų kas kur ir negalėtume jų net susirinkti- pirštai nesilankstytų. Tai, kad mes galime vaikščioti, sėdėti ir dirbti įvairius darbus tai tik dėka mūsų sudėtingos raumenų sistemos. Žmogaus raumenys atlieka milžinišką darbą: leidžia žmogaus kūną išlaikyti stačioje padėtyje, lankstyti galūnes, sukioti į įvairias puses kūną, galvą, o kur dar visi mimikos judesiai, jie leidžia mums atsisėsti, kada pavargstame, atsigulti kada einame miegoti, išsitiesti, susitraukti, pakelti ir pernešti įvairius krovinius, bėgti, plaukti, atlikti įvairius buitinius darbus ir t.t. ir t.t. Be jų žmogaus kūnas nieko negalėtų padaryti. Tik gulėti ir stebėti vieną tašką. Juk be raumenų pagalbos net akių negalėtumėme pasukti. Štai koks yra žmogaus raumenų darbas ir aišku jiems tenka labai didelė atsakomybė, kad mes galėtume pilnavertiškai pajusti visus mums teikiamus gyvenimiškus malonumus ir galėtume įvairiapusiškai vystytis ir pratęsti žmonių giminę. Jie dirba beveik visą laiką. Pas daugelį žmonių jie dirba net ir tada, kada žmogus ilsisi, guli. Tai nėra gerai, nes raumenims irgi reikia ramybės, atsipalaidavimo. Įsivaizduokite, jei jūsų vienos veido pusės raumenys bus įtempti daugiau, nei kitos. Kas tuomet? Taip. Jūs visiškai teisūs. Jūsų veidas persikreips. Vienos pusės oda bus lygesnė, o kitos pusės- susiraukšlės ir jūs atrodysite kaip komikas, o kiti net pagalvos, kad jūs iš jo šaipotės, kils nesusipratimų. Jau ir taip pas žmogų yra asimetrija: viena ranka, koja ilgesnė už kitą, nosis pakreipta į šoną, viena ausis atlėpusi daugiau už kitą, lūpų kampučiai: vienas aukščiau- žemiau už kitą, antakiai, krūtys… Siaubas. Tikra „asimetrinių žmonių planeta“. Žinoma juokauju, bet dalis tiesos yra. O visos tos asimetrijos, viena iš daugelio priežasčių, yra netaisyklingai lavinami raumenys. O ir kaip juos lavinti, ką daryti su jais, nors ir yra labai daug medžiagos, apie tai yra kalbama ir kalbama, bet retas kuris tuo užsiima, dažniausia, kada prispiria bėda, arba koks nors autoritetingas gydytojas pasako, kad „.. jei nedarysi, bus blogai…“. Kodėl žmogus tik baimėje pradeda galvoti??? Nejaugi Meilei, čia žemėje, nebeliko vietos??? Tai labai plati ir įdomi tema ir mes apie ją būtinai pakalbėsime kituose skyreliuose, o dabar pakalbėkime apie meilę savo kūnui- klasikinį masažą.

Klasikinis masažas- tai pirmas laiptelis į paslaptingą, platų, įvairių galimybių ezoterinį pasaulį. Juk masažas tai prisilietimas prie kito kūno, o kas surišta su kūnu visada surišta su energija. Prisilietimas- tai apsikeitimas energijomis. O pyktis, neapykanta, įvairios baimės, džiaugsmas, meilė, pasitikėjimas, ligos ir t.t. argi tai ne energijos išraiška? Tokiu būdu jei mes mokame ir galime visas šitas energijas skleisti, tai kas pasakys, kad mes jų negalime ir gauti? Energijų mainai vyksta, visą mūsų gyvenimą, ištisą parą. Mes jas skleidžiame ir gauname tiek blogas, tiek geras. Nuo žodžio, smūgio mes dar galime apsisaugoti, o kaip apsisaugoti nuo energijos mainų? Taip. Sutinku yra ir tam įvairios technikos, magijos, pratimų ir apeigų. Bet ar jūs visada esate tikri, kad tai jus apsaugo??? Nieko tikro nėra. Jei yra jėga, visada atsiras tai jėgai kita jėga, kuri bus daug stipresnė, kuri pramuš jūsų susikurtą viziją. Aš jau daug metų dirbu su energijomis ir daug ką išbandžiau, bet už Meilės, Kristaus, Dievo apsaugą nieko galingesnio dar nepatyriau. Juk tamsus spindulys, nekerta šviesos. Viskas prasideda nuo pačio mažiausio- nuo meilės sau. Nemylėsit savęs tuomet ir kiti jūsų nemylės.

Pradėkime nuo pagarbos vyrui, žmonai, vaikams, kaimynams, kūnui, daiktams. Nebus pagarbos, nebus ir meilės. Sukitės kaip norit. Viskas surišta. Kada pradėsime jausti pagarbą viskam kas yra sukurta, tuomet gims meilė. Meilė sau, o tuomet laisvas kelias ir meilei kitiems. O kaip kitaip? Kaip jūs galite duoti tai, ko neturite? Taigi, viskas prasideda nuo pagarbos. Net dešimtyje Dievo įsakymų yra punktas „gerbk savo tėvą ir motiną“, o ne „mylėk…“… Nesusimastėte? Todėl ir masažas prasideda nuo pagarbos kitam kūnui, vyrui, moteriai. Jei žiūrėsi į žmogų tik kaip į daiktą, kaip į savo pragyvenimo šaltinį, nieko nebus. Anksčiau ar vėliau žmogus tai pajus ir atsisakys jūsų paslaugų. Taip daug šeimų išsiskyrė. Žmogus nesukurtas kitam žmogui tarnauti. Anksčiau ar vėliau vergas vis tiek pakels galvą.

Kam visa tai rašau? Tam, kad žmonės užspausti rūpesčių neprarastų paprasto žmogiškumo. Tam, kad suprastumėte, kad viskas sugrįžta. Gal šią dieną jums ir pasisekė ir jūs „uždirbote daug pinigų“, bet praradote Meilę. Meilė visada turi būti pirmoje vietoje. To mokinu būsimus masažistus, tai bandau įskiepyti ir savo studentams, taip bandau ir pats gyventi.

Dar vienas dalykas, kuris daug ką neramina, tai, kad daug žmonių dirba ne savo darbą, o iš reikalo, dėl pinigų. Gerai kada yra pašaukimas, o jei jo nėra. Kas tada? Darbas tampa pareiga, arba kančia. Daug yra mokymo įstaigų, bet mažai kas susimąsto, ką priima ir kur visas įgytas žinias jis panaudos. Štai jums ir „šarlatanai“  ir jų vis daugėja… Ne pinigai turi būti tikslas ir ne jų kiekis, o siekis ką už juos įsigysite. Tik tuomet pinigai ateis į jūsų gyvenimą, o su jais ir pagarba, kad esate savo srities specialistas. Pabaigai noriu visiems užduoti klausimą pamąstymui: „ Ar eitumėte pas žmogų gauti paslaugos, žinoma jei žinotumėte, kuris savo specialybės diplomą nusipirko, arba gavo nusirašydamas per egzaminą?“.

Masažo paslapčių savo būsimus masažistus pradedu mokinti, nuo to ar tikrai jie pasirinko „savo širdies kelią“, paskui pagarba sau ir kitiems žmonėms, jų kūnams, kontaktas su pacientais, apranga, dėmesingumas ir atsakomybė. Trumpos žmogaus anatomijos žinios. Ateityje planuoju net kviestis šios srities specialistus. Daug dėmesio skiriu į taisyklingą laikyseną ir taisyklingą masažo atlikimą. Dirbu tik su mažomis grupelėmis, todėl galiu skirti visiems dėmesį. Išmokus  nugaros, kojų, ar rankų masažą organizuojamos klinikinės dienos. Tą dieną gali ateiti bet koks žmogus ir jam bus atliktas masažas NEMOKAMAI. Po klinikinės dienos būsimiems masažistams aš pasakau, ką jie ne taip padarė, į ką reikia atkreipti dėmesį ir ką reikia patobulinti. Žinoma jie gauna ir tų žmonių kuriems darė masažą įvertinimą. Po 2-3 įtempto darbo mėnesių žmogus jau gali dirbti savarankiškai. Taip pat išmokinu pajusti kito žmogaus energetinį lauką, aurą ir kaip ją išlyginti. Kursų pabaigoje laikomas egzaminas, kurio datą nusistato patys mokiniai. Manau, kad visiems šitiems dalykams skiriu visas savo žinias ir išmintį. To linkiu savo esamiems ir dar ateinantiems specialistams.

15 komentarų

 1. Mindaugo atliekami masazai yra patys puikiausi, patys nuostabiausi, patys paciausi… Man dar neteko sutikti kito tokio zmogaus, kuris taip atliktu masaza kaip Mindaugas… Tai kazkas tokio, ka sunku nusakyti zodziais… Labai daznai pagalvoju, kad ko gero ir neteks daugiau sutikti zmogaus taip atliekancio masaza.
  Didziuojuos, kad teko patirti kas tai ir buti jo mokine.
  Aciu is visos sirdies.

 2. Ačiū už įkvepiančius žodžius, jog nesuklysiu eidamas širdies keliu. Džiugu, matyti žmogų, kuris gyvena tikėdamas, jautriai, bei giliai.

  • Neseniai baigiau klasikinį masažą, dirbu su žmonėmis ir labai džiaugiuosi pasirinkusi būtent šiuos kursus.
   1, Labai stipri masažo technika. Mindaugo atliekamas masažas – aukštasis pilotažas. Mačiau, kaip dirba pažengusieji – jėga.
   2, Atsakomybė. Kiekvieną judesį kartojame kol išmokstame. Privalumas – mažos grupės,
   3, Esu baigusi ne vienus masažo kursus, todėl atsakingai pastebiu,jog per 2
   – 3 dienų seminarus tiesiog nepajėgiame kokybiškai aprėpti visos informacijos srauto, todėl savo darbe panaudojame tik dalį to, ką sužinome, kartais mechaniškai kartodami ir nelabai suvokdami judesio esmės. Šiuo atveju dirbu su visa duota medžiaga
   4, Kiekvienas susitikimas – vis nauja gyvenimo pamoka. Patikėkite, labai išmintinga ir vertinga. Kiekvienam ji vis kitokia.
   Svarbiausia – pasirinkti ir siekti. Sėkmės siekiantiem,,,

 3. 4 metus galvojau ir ieškojau kur mokytis klasikinio masažo.Džiaugiuosi,kad pasirinkau Mokytoja Mindaugą Stravinską. Jo dėka supratau,kad masažas rimtas ir atsakingas darbas-malonumas.Žinios kurias gavau:praktiškos,teorines,gyvenimiškos….tai neįkainojamos pamokos.AČIŪ Mindaugai

 4. Išmokti gerai ir taisyklingai atlikti nėra taip paprasta,kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, Ačiū Jums Mindaugai už kantrybę ir nuoširdumą mus mokant. Tokio išsamaus paaiškinimo ir kruopštaus bei atsakingo mokymo daugiau niekur neteko sutikti.

 5. Labai džiaugiuosi pasirinkusi masažų mokytoju gerb. Mindauga. Jis tapo ne tik masažo, bet ir saves supratimo suvokimo mokytoju, pamokų laikas prabėgo akimirksniu, igyta patirtis neįkainojama.Nuoširdžiausias Ačiū Jums už rūpestį ir kantrybę, mokant mus. Aš dar būtinai sugrįšiu semtis išminties ir tobulinti masažo tehnikos.
  AČIŪ.

 6. Visų pirma-begalinė padėka Mindaugui..Už nuostabias pamokas,kurios labai prisidėjo prie savęs pažinimo,teisingų gyvenimo dėsnių supratimo,ir žinoma, pasakiško viso kūno masažo išmokimo.Dėkoju už žinias,kantrybę,šilumą,bei užkrečiantį juoką..

  Visų antra- nuoširdžiai rekomenduoju tobulėjimui rinktis Mokytojų-MOKYTOJĄ Mindaugą Stravinską…

  Ir trečia..- stiprybės,ramybės,bei jėgų Jums!

 7. Laiškas

  Ilgą laiką mastau parašyti Jums laišką, vis galvodavau nuo ko pradėti, kaip kreiptis, ką ištikrųjų noriu parašyti..už ką padėkoti, už ką pasidžiaugti…
  Šiandien man nėra svarbu ar Jūs mane prisimenat, ar leiskite man susireikšminti, pagalvojate kaip Man sekasi… Aš tiesiog noriu padėkoti už tai kad viską ką pasakojote, dalinotės išmintimi ir praktika, už tai kad atskleidėt kas yra žmogaus kūnas, žinoma išmokėte masažų technykos ir už tai kad suvokimo kelionė nuo mūsų pirmo susitikimo prieš pora metų iki dabar įgavo prasmę. Tvirtai dabar žinau kas aš ir kodėl turėjo būti viskas kas buvo ir žinoma kas bus. Ant tų pamatų kuriuos kaip mažus akmenėlius davėte susitikimų metu (ir apie vieno man įpatingo vakaro pagalba) pradėjau statyti namą, pradėjau matyti ir tik po kažkurio laiko atsirinkinėti teisingas „statybines“ mežiagas. Pradėjau viską liesti… kvėpuoti net pradėjau… Ačiū!
  Šendien aš nebebijau visiems pasirodyti „kitokia“ , sakyti ką galvoju ir nebedaryti kas man nepatinka. Tiesiog gyvenu ir noriu gyventi ! Ir pasirodo labai gera yra gyventi ir kaip sakėte „tuos prievartautojus pakeitus meiles dievais.. ne baimė o malonumas“.

  Pagaebiai,
  Giedrė

 8. Mano pasirinktas sprendimas pasiteisino šimteriopai. Labai džiaugiuosi kad, radau internete nuorodą, kuri man davė drąsos ir įkvėpimo pas Jus apsilankyti. Masažo mokymai labai aiškūs ir teoriškai ir praktiškai. Jūs suteikėte mano ateities planuose siekiamybės ir noro pačiai užsidirbti . Mokinote darbą kurį dirbi reikia atlikti jausmingai ir su didele meile. Mokinote kaip reikia mokėti išreiksti jausmus ir jų negailėti parodyti akivazdžiai.
  Labai labai dėkoju ir manau kad dar praktikos ir naujų įkvėpimų mes dar pas Jus kreipsimės . Nuoširdžiausias ačiū ir iki naujų susitikimų

  • Įkalbinėti nenoriu, todėl nežinau ką atsakyti. Viskas Jūsų rankose.
   Sėkmės

  • Geras klausimas :) Ezoterika – tai visas mūsų/Jūsų gyvenimas. Pabaigę Jūs galėsite bet kur stoti į bet kokią mokyklą ir su įsigyta specialybe Jūs galėsite toliau sau sėkmingai dirbti. Ezoteriko specialybė nesuteikia teisės dirbti bet ką. Ezoterika – tai įvadas į Jūsų naują sėkmingą gyvenimą

Parašykite komentarą