Shiatsu masažas

HARMONIZUOJANTIS SHIATSU MASAŽAS

„Shiatsu masažas – malonumas kūnui ir sielai, leidžiantis pašalinti energinius blokus, sukeliančius ligas, atkuriantis organizmo pusiausvyrą ir harmoniją“

Tikriausiai šiandien retas netiki, kad žmogus yra energinė būtybė. Nuo energijos, kuri teka žmogaus kūnu, priklauso ir jo sveikata. Jei dėl kokių nors priežasčių, atsiradus energetiniams blokams, sutrinka energijos tekėjimas organizme, žmogus suserga. Tam, kad atkurti energijos tekėjimą ir pravalyti energetinius kanalus, žmonės naudoja įvairiausius metodus, kurių daugelis pas mus atkeliavo iš Rytų. Vienas tokių metodų – Shiatsu (šiatsu) masažas. Tai meridianinis masažas, kilęs Japonijoje, tačiau paremtas kinų filosofija. Pagal kinus, žmogaus organizmą veikia penki elementai: ugnis, žemė, vanduo, medis ir metalas. Visi šie elementai yra susiję su tam tikrais mūsų organais, kurie turi savo energetinius kanalus vadinamus- meridianais. Japonų kalbos žodis „shiatsu“ reiškia paspaudimą pirštu. Shiatsu masažas – tai tolygus tam tikrų taškų ir tam tikrų meridianų paspaudimas. Kuo daugiau į šį gydymo būdą giliniesi, tuo labiau supranti jo nepaprastumą.

Prieš pradėdamas daryti masažą, daugiau nei pusę valandos kalbuosi su žmogumi. Visų pirma išsiaiškinu, kuo žmogus skundžiasi ir kokios problemos jį kamuoja. Užduodamas tam tikrus klausimus, stebėdamas gestus, kalbą, kūno laikyseną, odos spalvą ir t.t. pamažu galiu numanyti, koks elementas jo organizme vyrauja. Kiekvienas elementas turi savas klasikines asociacijas: vandens elementas atsispindi inkstuose ir šlapimo pūslėje, metalo elementas- plaučiuose ir storajame žarnyne, žemės elementas- kasoje/ blužnyje ir skrandyje, ugnies elementas- širdyje ir plonajame žarnyne, medžio elementas- kepenyse ir tulžies pūslėje. Nustačius elementą jau galima spręsti kuo žmogus skundžiasi ir kokios ligos jį kamuoja. Pavyzdžiui, jei negaluoja širdis, kuri yra ugnies elementas, tą ugnį galima atstyti keliais būdais: suaktyvinant širdies meridianą, arba suaktyvinant tulžies pūslės ir kepenų meridianus, kurie yra medžio elementas, taip sakant įmesti malkų į ugnį. Pokalbio metu viskas labai greitai išaiškėja, reikia tik žinoti, kas ką atspindi, pavyzdžiui, medį – sąnariai, vandenį – kaulai, žemę –raumenys, metalą – oda, ugnį- kraujo indai. Kiekvienas meridianas turi savo pradžią ir pabaigą. Jei masažuojama nuo jo pradžios iki galo – suaktyvinamas, jei nuo galo į pradžią – nuslopinamas, o jei nuo vidurio į abi puses – harmonizuojamas.

Shiatsu masažas atliekamas švelniais rankų ir pirštų paspaudimais vienodu tempu. Viena masažuotojo ranka yra dirbančioji, o kita – klausiančioji, kuri nuolat gauna visą reikalingą atgalinę informaciją. Tokiu būdu švelniai ir lėtai masažuojant tam tikrą meridianą yra atkuriamas energijos tekėjimas juo. Rezultatai jaučiami iš karto. Shiatsu masažas negali išgydyti stuburo ar kaulų ligų, tačiau jis puikiai tinka organizmo harmonizavimui, skausmo sumažinimui ir energijos paskirstymui po visą kūną. Tai masažas, malonus ir kūnui, ir sielai. Žmogus nusiramina, atsipalaiduoja, pagerėja kraujotaka, pasidaro lengviau kvėpuoti, susitvarko vidaus organų veikla.

Daugelio žmonių bėda – patiriant nuolatinę įtampą, nesugebėjimas atpalaiduoti savo kūno raumenų. Po masažo, atstačius energijos tėkmę meridianais, žmonės supranta, kad seniai  nesijautė tokie atsipalaidavę. Shiatsu masažas gali padėti žmonėms, kuriuos kankina depresija, nerimas, stresai, nemiga, taip pat laikysenos ir virškinimo trakto pagerinimui, sulėtina senėjimo procesus. Dažnai žmonės pasakoja, kad po Shiatsu masažo grįžę namo išmiega parą laiko, nors prieš tai juos kankino nemiga.

Masažas – tai tiesioginis žmogaus kontaktas su kitu žmogumi. Prisilietimas prie kito žmogaus yra energetinio lauko pažeidimas, savyje nešantis tam tikrą informaciją, todėl reikia labai atsargiai rinktis žmones, pas kuriuos einate darytis masažus. Negalima prisirišti prie vienos masažų rūšies. Jei kiekvieną dieną restorane užsisakysime tą patį patiekalą, kad ir koks skanus jis bebūtų, valgydami tik jį nesužinosite kitų patiekalų skonio. Išbandykite viską. Mano nuomone, klasikinis masažas yra visų masažų pagrindas, kurį išmokus vėliau galima mokytis ir kitų. Tik pasikalbėjęs su žmogumi ir išklausęs jo nusiskundimų, nusprendžiu, kokį masažą jam darysiu. Jei žmogaus negalavimai susiję su stuburu, ar dubens kaulais, atsižvelgdamas į gydytojų išvadas ir ligos pobūdį darau japonišką Jumeiho maigomąjį masažą, kuris labai panašus į manualinę terapiją, jei žmogus skundžiasi bendru nuovargiu, vidaus organų veiklos sutrikimais, jam labiau tiks Shiatsu masažas, o kartais geriausiai padeda paprastas klasikinis masažas. Masažai leidžia pasiekti puikių rezultatų, jei jie taikomi konkrečiam žmogui ir konkrečioms problemoms spręsti, tačiau tai labai pavojingas darbas, jei jį atlieka neprofesionalas arba žmogus, neįdedantis į savo darbą visos širdies ir žinių. Norėdamas, kad kuo daugiau žmonių galėtų išbandyti Shiatsu masažo poveikį, kartais organizuoju klinikines Shiatsu masažo dienas, – už labai simbolinę kainą atliekamas masažas visiems norintiems.

Žmonėms, sergantiems sunkesnėmis vidinio pobūdžio- sielos ligomis, vien masažo dažnai neužtenka, reikalingas pokalbis ir patarimai, kaip pakeisti savo gyvenimą, kad susigrąžintų sveikatą. Pavyzdžiui, depresija sergančio žmogaus didžiausia bėda ta, kad jis užsisklendžia savyje ir nenori su niekuo bendrauti. Tokiems žmonėms būtina išeiti į lauką, jiems reikia kuo daugiau šviesos ir svarbiausia – nelikti vieniems. Vieni mes negalime nieko išspręsti, nes užsikabiname už savo minčių ir negalime nuo jų pabėgti. Aš būnu vienas tik tada, kai noriu atsipalaiduoti ir apie nieką negalvoti, o rūpesčius visada aptariu su kitais žmonėmis. Depresija sergantiems žmonėms reikia kuo daugiau vaikščioti: jei bent kas dieną dvidešimt kartų apeisite aplink savo namą, savijauta tikrai pagerės. Geras žodis, šypsena, pozityvus požiūris į gyvenimą gali išspręsti labai daug problemų. Ligonis visuomet mato tik save ir susirūpinęs tik savo bėdomis, o sveikas žmogus daugiau rūpinasi kitais. Tai gali padėti mums išlikti sveikiems.

Labai daug sveikatos sutrikimų atsiranda dėl neteisingo mąstymo ir požiūrio į save. Jei žmogus negerbia, nevertina savęs, anksčiau ar vėliau turės skrandžio negalavimų. Širdies ligos rodo, kad žmogui trūksta meilės arba jis pats nemoka jos parodyti. Plaučių ligos liudija, kad žmogus yra liūdnas ir užsidaręs savyje, nepriima informacijos, bijo į gyvenimą įsileisti kažko naujo. Vaikystės baimės atsispindi inkstuose. Mes jau žinome, kad žmogus daugiau nei septyniasdešimt procentų yra sudarytas iš vandens, kuris yra pats geriausias informacijos saugotojas. Beveik visos paveldimos ligos ateina per vandenį, t. y. per spermą, o inkstuose yra saugomavisa informacija apie paveldimas ligas. Šeimyninių santykių problemos moterims neigiamai veikia skydliaukę, o vyrams – prostatą. Jei moteris turi ginekologinių negalavimų, tai iš tiesų kaltas vyras ir atvirkščiai, – jei vyrą kamuoja prostatos ligos, didesnė kaltė tenka moteriai. Tikra moteris gali vyrą ir iš numirusiųjų prikelti, svarbu, kad viską, vertintume paprasčiau, švelniau ir su didele meile, kuri sugeba viską atleisti.

Mano nuomone, beveik visas ligas galima išgydyti, tik tam reikalingas paties žmogaus noras, valia ir meilė. Žmogus iš prigimties yra silpnavalis, viską nori gauti greitai ir be didelių pastangų. Susirgus sunkiomis ligomis, pavyzdžiui, vėžiu ar išsėtine skleroze,  niekas negali išrašyti stebuklingų piliulių, kurios šimtu procentų padėtų išgyti. Norint pasveikti, teks keisti mintis, gyvenimo nuostatas ir netgi vertybes. Tokiems ligoniams visada parekomenduoju skaityti knygas tų žmonių, kurie įveikė savo ligą, pavyzdžiui, Luizos Hey knygas, kuriose ji pasakoja, kaip pakeitusi mąstymą išsigydė gimdos vėžį. Reikia neužmiršti, kad anksčiau ar vėliau visi mirsime, tačiau tik nuo mūsų požiūrio į ligą priklausys, ar ji mums dabar bus mirtina, ar ne. Žmogus turi mirti ne nuo ligų, bet nuo senatvės. Kartais pajuokaudamas žmogaus paklausiu, kaip geriau mirti su diagnoze, ar be jos. Prisimenu, vieną kartą artimieji pas mane atvežė vyrą, kuris, sužinojęs, kad serga vėžiu, pradėjo galvoti apie savižudybę. Tokiomis mintimis žmogus naikina pats save – toks požiūris jam labai trukdo pasveikti. Jei mes net sunkiausią ligą vertinsime kaip paprasčiausią slogą, kuri labai greitai praeina, tai taip ir atsitiks. Kartais mums iš tiesų reikalingakančia, sukrėtimas, kad atsibustume ir pradėtume gyventi kitaip. Tai jau karmos dėsnis.

Žmogaus sveikata daugiausiai priklauso nuo paties žmogaus minčių ir nuo to, kaip jis kuria savo gyvenimą. Norėčiau visiems palinkėti kuo daugiau šypsotis, nebijoti kurti ir paprasčiau žiūrėti į gyvenimo negandas. Juk baimėse ir slypi daugiausia energijos, o jas įveikiant galima daug ką nuveikti. Nebijokime žmonių, nes tik žmonės mums gali padėti tobulėti ir mokytis. Jokie vaistai negali padėti taip pasikeisti, kaip kitas žmogus. Išmokime spinduliuoti meilę ir netrukus pamatysime, kiek daug žmonių mus supa ir nori mums padėti.

Shiatsu masažas nuramina nugaros, sprando, galvos, pečių juostos, pilvo ir sąnarių skausmus. Taip pat efektyviai šalina kvėpavimo sutrikimus, palengvina menstruacinius simptomus. Shiatsu masažas stabilizuoja emocinę būseną, padeda susikoncentruoti ir susikaupti, kelia pasitikėjimą savimi, taip naikindamas nerimą, panikos priepuolius ir depresiją.

Masažuojama nugara, kojos, pėdos, kaklas, galva.

KADA IR KUR GALIMA TIKĖTIS SHIATSU PAGALBOS:

 • KOVOJANT SU STRESU IR NEIGIAMAIS JO PADARINIAIS,
 • SUTVIRTINTI KŪNUI, PROTUI IR SIELAI,
 • PAGERINTI BENDRĄ SVEIKATĄ IR SAVIJAUTĄ,
 • LAIKYSENAI PAGERINTI,
 • VIRŠKINIMUI PAGERINTI,
 • KRAUJOTAKAI IR LIMFOTAKAI STIMULIUOTI,
 • SENĖJIMO PROCESAMS SULĖTINTI,
 • PALENGVINTI NUGAROS IR KAKLO SKAUSMUS,
 • DAŽNIAUSIŲ LIGŲ PROFILAKTIKAI.

Shiatsu masažas tinka bet kokio amžiaus žmonėms.

Masažas atliekamas ant grindų, vilkint lengva, laisva apranga.

5 komentarai

 1. Shiatsu tikrai daro stebuklus. Aš pamilau šį masažo būdą,nes matau,kaip žmogui palengvėja jau po pirmo seanso. Tik nereikia būti naiviam ir manyti, kad šią techniką galima įvaldyti ir suprasti per 12val. Tai tas pats, jei sakytum jog išmokau buhalteriją per 12 val.
  Ačiū Jums Mindaugai už savo atiduotas žinias ir nuoširdų mokymą.

 2. laba diena, norejau pasiteirauti ar galima lankyti tik shiatsu kursus? ir jei taip, tai kokia butu kaina? trukme? labai aciu uz atsakyma :)

  • Įdomus ir geras klausimas. 45 akademinių valandų kursas (dabar jau akademinės valandos yra keičiamos į astronomines valandas, t.y. 1 valanda) yra išdėstomas nuo 45 akademinių valandų iki begalybės :) Tiksliau, viskas priklauso nuo klausytojo kantrybės, mokėjimo koncentruotis, noro mokytis ir kitų dalykų. Savo studentams aš patariu mokytis nepersistengiant. Kaip suprantu, Jus domina Shiatsu kursai. Juos mokytis geriausia su mokytoju kas antrą dieną, maždaug apie 3 – 4 valandas.Tokiu būdu, 45 valandas paskirsčius maždaug po 3,5 valandos, gaunasi maždaug 13 užsiėmimų. Mokinantis kas antrą dieną ir atmetus šeštadienius ir sekmadienius gautųsi maždaug apie 3 su puse savaitės. Tačiau, kalbant apie Shiatsu kursus, aš laiką prailginčiau dar kokioms 4 savaitėms. Kodėl? Todėl, kad teorinė dalis yra teorinė dalis, o praktinė dalis jau visiškai priklausys nuo Jūsų. Todėl, praktines užduotis, aš patarčiau su kiekvienu užsiėmimu prailginti. Reiškiasi, Jūs turėsite, kuo toliau, tuo daugiau dirbti su savo klientais, užsirašinėti jų ligas ir paskirti savo gydymą. Kuo daugiau turėsite darbo su klientais, tuo geriau aš Jus išmokysiu :) Taigi, viską apibendrinus galima būtų sakyti, kad 45 akademinių valandų kursas, gali būti išdėstytas per maždaug per 7 – 8 savaites, t. y. per maždaug 2 mėnesius.
   Tačiau, jei Jūs mokysitės ne 3 kartus per savaitę, tuomet šitie kursai gali užtrukti ir apie 3 mėnesius ir daugiau

Parašykite komentarą